Handlebar Riser Kit - Straight - 1" Clamping - 8" Rise - Raw
Features
- Made with 6061-T6 Aluminum
- 3-1/2" center-to-center riser spacing
- Top clamp and hardware included
- Made in the USA
Specs
| Clamping Diameter | 25.4 mm |
| Product Name | Riser |
| Pullback | 0 mm |
| Rise | 20.5 cm |
| Style | Gen 1 |
| Riding Style | Street |
| Color/Finish | Raw |
| Units | Kit |
| Finish | Raw |
| Features | 3-1/2" Width |
| Base Color | Silver |
| Type | Handlebar |
| Material | 6061-T6 Aluminum |
Product Videos
Custom Field
Type Handlebar
Base Color Silver
Finish Raw
Color/Finish Raw
Material 6061-T6 Aluminum