Top clamp with digital dash cut out is for '18+ FXBB/FXBR models; digital gauge not included.
Features
- Constructed of 6061 aluminum
- Both pullback and straight riser options have top clamps angled at 35°
- Fits all models with 3-1/2" center-to-center riser spacing
- Work with any standard 1" handlebar
- Top upper clamp bolt is 4-1/2" center-to-center
- Base hole tapped for standard 1/2" x 13 mounting bolts (bolts not included)
- Sold with top clamp and hardware
- Made in the USA
Specs
| Riding Style | Street |
| Clamping Diameter | 1" |
| Product Name | Riser |
| Pullback | 0" |
| Diameter - Thread Size | 1/2-13 |
| Features | 4-1/4" Width |
| Style | Straight |
| Base Color | Silver |
| Type | Gauge Mount |
| Finish | Chrome |
| Color/Finish | Chrome |
| Material | Billet Aluminum |
| Units | Kit |
| Rise | 8" |
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2018 | Harley-Davidson | FXBB Street Bob 107 |
| 2018 | Harley-Davidson | FXBR Breakout 107 |
| 2018 | Harley-Davidson | FXBRS Breakout 114 |
| 2019 | Harley-Davidson | FXBB Street Bob 107 |
| 2019 | Harley-Davidson | FXBR Breakout 107 |
| 2019 | Harley-Davidson | FXBRS Breakout 114 |
| 2020 | Harley-Davidson | FXBB Street Bob 107 |
| 2020 | Harley-Davidson | FXBRS Breakout 114 |
| 2020 | Harley-Davidson | FXLRS Low Rider S 114 |
| 2020 | Harley-Davidson | FXST Softail Standard 107 |
| 2021 | Harley-Davidson | FXBBS Street Bob 114 |
| 2021 | Harley-Davidson | FXLRS Low Rider S 114 |
| 2021 | Harley-Davidson | FXST Softail Standard 107 |
| 2022 | Harley-Davidson | FXLRS Low Rider S 117 |
| 2022 | Harley-Davidson | FXLRST Low Rider ST 117 |
| 2022 | Harley-Davidson | FXST Softail Standard 107 |
| 2022 | Harley-Davidson | Softail Street Bob FXBB |
| 2023 | Harley-Davidson | FXBR Breakout 117 |
| 2023 | Harley-Davidson | FXLRS Low Rider S 117 |
| 2023 | Harley-Davidson | FXLRST Low Rider ST 117 |
| 2023 | Harley-Davidson | FXST Softail Standard 107 |
| 2024 | Harley-Davidson | FXBR Breakout 117 |
| 2024 | Harley-Davidson | FXLRS Low Rider S 117 |
| 2024 | Harley-Davidson | FXLRST Low Rider ST 117 |
| 2024 | Harley-Davidson | FXST Softail Standard 107 |
| 2025 | Harley-Davidson | FXBB Street Bob 117 |
| 2025 | Harley-Davidson | FXBR Breakout 117 |
| 2025 | Harley-Davidson | FXLRS Low Rider S 117 |
| 2025 | Harley-Davidson | FXLRST Low Rider ST 117 |
| 2025 | Harley-Davidson | Softail Breakout FXBR |
| 2025 | Harley-Davidson | Softail Low Rider S FXLRS |
| 2025 | Harley-Davidson | Softail Low Rider ST FXLRST |
| 2025 | Harley-Davidson | Softail Street Bob FXBB |
Fitment details provided by supplier.
Product Videos
Custom Field
Type Gauge Mount
Base Color Silver
Finish Chrome
Color/Finish Chrome
Material Billet Aluminum