Top clamp with digital dash cut out is for '18+ FXBB/FXBR models; digital gauge not included.
Features
- Constructed of 6061 aluminum
- Both pullback and straight riser options have top clamps angled at 35°
- Fits all models with 3-1/2" center-to-center riser spacing
- Work with any standard 1" handlebar
- Top upper clamp bolt is 4-1/2" center-to-center
- Base hole tapped for standard 1/2" x 13 mounting bolts (bolts not included)
- Sold with top clamp and hardware
- Made in the USA
Specs
| Clamping Diameter | 1" |
| Color/Finish | Anodized |
| Style | Pullback |
| Features | 4-1/4" Width |
| Product Name | Riser |
| Riding Style | Street |
| Rise | 9-1/2" |
| Base Color | Black |
| Diameter - Thread Size | 1/2-13 |
| Type | Handlebar |
| Finish | Anodized |
| Material | Billet Aluminum |
| Pullback | 1-1/2" |
| Units | Kit |
Product Videos
Custom Field
Type Handlebar
Base Color Black
Finish Anodized
Color/Finish Anodized
Material Billet Aluminum