Tie-Down - 1.5"
Features
- Heat-transferred logo
- Double security stitching
- Carabiner end adds security
Specs
| Units | Pair |
| Load Capacity | 990 lb |
| Product Name | Strap |
| Length | 78" |
| Riding Style | Snow |
| Material | Nylon |
| Type | Tie-Down |
| Color/Finish | Black |
| Width | 1-1/2" |
Product Videos
Custom Field
Width 1-1/2"
Type Tie-Down
Color/Finish Black
Material Nylon