A-Bax Pilot Jets for Mikuni VM25/486 - #65 - 4-Pack
Features
- Brass carburetor jets are high-precision and flow-calibrated for extremely accurate fuel flow rate
- Fit all RS, HS and HSR carburetors
Specs
| Material | Brass |
| Model | Mikuni VM28/486 |
| Length | 28.10 mm |
| Riding Style | Street |
| Type | Carburetor |
| Jet Tip Diameter | 2.00 mm |
| Thread Diameter | 4.00 mm |
| Width | 5.00 mm |
| Jet Size | 65 |
| Product Name | Pilot Jet |
| Units | 4 Pack |
Product Videos
Custom Field
Width 5.00 mm
Type Carburetor
Material Brass