Jetway Bag - Camo/Acid
Features
- Reinforced telescoping handle and two external grab handles
- Smooth rolling wheels for optimum mobility
- Durable, internal plastic base and plastic skid-bar
- Constructed of durable, wear resistant woven polyester
- Two airport security friendly external pockets
- Airline regulation carry-on size
- Padded pocket for laptop and electronics
- Two internal storage compartments
Specs
| Material | 500D Polyester |
| Color/Finish | Black |
| Depth | 10-1/8" |
| Features | Includes Wheels |
| Product Name | Gear Bag |
| Closure | Zipper |
| Width | 15-1/4" |
| Height | 21-3/8" |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Model | Jetway |
| Base Color | Gray |
| Type | Roller |
Product Videos
Custom Field
Width 15-1/4"
Type Roller
Base Color Gray
Color/Finish Black
Material 500D Polyester