Slam Backpack - Camo/Acid
Features
- Large main compartment with padded laptop sleeve
- Micro fleece lined glasses/media pocket
- Internal mesh pocket
- Reverse face YKK® water-resistant zip on front
- Adjustable front sliding closure
- THOR reflective logo
- 500D Ballistic polyester/500D with water resistant coating throughout
Specs
| Base Color | Gray |
| Height | 19" |
| Riding Style | Street |
| Width | 11" |
| Color/Finish | Yellow |
| Features | Reflective |
| Product Name | Backpack |
| Material | Polyester |
| Model | Slam |
| Units | Each |
| Depth | 7" |
Product Videos
Custom Field
Width 11"
Base Color Gray
Color/Finish Yellow
Material Polyester