ZULO Hydration Waist Pack - 2L - Crazy Yellow
Features
- Super lightweight hydration hip-pack for mountain biking and offroad motorcycling
- ZULO 2 is a special designed race hydration waist pack providing the perfect ergonomic fit
- With its banana-shape and single-buckle secure suspension strap, the belt will be fixed on your waist without cramping your style and performance
- Equipped with a 1.0L/35oz Elite bladder with Plug-N-Play coupling, magnetic clip for the drink tube, smart multi organizer pocket and two quick stash side pockets for quick access to energy gels and food
- Single-buckle secure suspension strap
- Ventilated back panel with better airflow
- Cargo compression keeps your gear close to your body for better balance and increased pack stability
- Helmet handsfree compatible
- NDM 1.0 harness system
- Reduces bounce
Specs
| Type | Waist Bag |
| Units | Each |
| Base Color | Yellow |
| Height | 6-7/10" |
| Riding Style | Off-Road |
| Width | 17-7/10" |
| Depth | 1-31/32" |
| Capacity | 2 liter |
| Model | Zulo |
| Product Name | Hydration Bag |
| Color/Finish | Yellow |
| Features | Buckle |
Product Videos
Custom Field
Width 17-7/10"
Type Waist Bag
Base Color Yellow
Color/Finish Yellow