LED Light Bar - Red
Features
- Feature 12 super-bright LEDs
- When the brake is applied the LEDs illuminate at full brightness until the brake is released
- In running light mode the LEDs illuminate dim
- Work with any 12VDC system with no load equalizer or resistors required
- 3M™ double-sided tape for easy mounting
Specs
| Bulb Type | LED |
| Volts | 12 V |
| Width | 3/4" |
| Number of Bulbs | 12 |
| Length | 4-1/2" |
| Mounting Position | Rear |
| Height | 3/4" |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Bulb/Light Color | Red |
| Product Name | Light Bar |
| Mounting Style | Adhesive Back |
| Filament/Function | Flashing |
| Lens Color | Red |
Product Videos
Custom Field
Width 3/4"
Mounting Position Rear