Sequential light bar features "Knight Rider" side-to-side sequencing in running light mode and a flashing brake alert.
Not for use as turn signal.
Features
- Features 21 high-power dual-intensity red LEDs
- Sequential running light with flashing brake alert
- 3M™ double-sided tape for easy mounting
- Work with any 12 VDC system with no load equalizer or resistors required
Specs
| Volts | 12 V |
| Lens Color | Red |
| Width | 3/4" |
| Bulb Type | LED |
| Units | Each |
| Filament/Function | Dual |
| Height | 3/4" |
| Mounting Style | Adhesive Back |
| Model | Knight Rider |
| Mounting Position | Rear |
| Bulb/Light Color | Red |
| Length | 7-1/2" |
| Type | Flashing |
| Number of Bulbs | 21 |
| Product Name | Brake Light |
| Riding Style | Street |
Product Videos
Custom Field
Width 3/4"
Mounting Position Rear
Type Flashing