5-3/4" Diamond Headlight
Features
- Replace older-style lights with these diamond-style reflector lamps
- Includes 12 V halogen bulb, wiring; fits most housings
Specs
| Housing/Stem Color | Natural |
| Watts | 55 W |
| Product Name | Headlight |
| LED/Light Color | White |
| Shape | Round |
| Units | Each |
| Filament/Function | Dual |
| Overall Diameter | 5-3/4" |
| Lens Color | Clear |
| Number of Bulbs | 1 |
| Riding Style | Street |
| Style | Diamond-Cut |
| Bulb Type | Halogen |
| Volts | 12 V |