Not for use with LED headlights.
Features
- Die-cast aluminum housing
- Features an H-4 style bulb
Specs
| Housing Material | Aluminum |
| Housing/Stem Color | Matte |
| Lens Color | Clear |
| Mounting Style | Bolt-On |
| Number of Bulbs | 1 |
| Fits Bulb Socket | H4 |
| Riding Style | Street |
| Watts | 55 W |
| Lens Diameter | 5-3/4" |
| Overall Diameter | 6" |
| Units | Each |
| Bulb Type | Halogen |
| Length | 6-1/2" |
| Product Name | Headlight Assembly |