Wheel Spacer - Chrome - Front Right - Sportster/Street
Features
- Polished and chrome-plated
- OEM replacements
Specs
| Color/Finish | Chrome |
| Material | Steel |
| Compatibility | OEM Compatible |
| Mounting Position | Front Right |
| Product Name | Wheel Spacer |
| Outside Diameter | 1.47" |
| Base Color | Silver |
| Length | 0.317" |
| Axle Diameter | 1" |
| Finish | Chrome |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2008 | Harley-Davidson | XL1200L Sportster 1200 Low |
| 2008 | Harley-Davidson | XL1200R Sportster 1200 Roadster |
| 2008 | Harley-Davidson | XL883L Sportster 883 Low |
| 2009 | Harley-Davidson | XL1200L Sportster 1200 Low |
| 2009 | Harley-Davidson | XL883L Sportster 883 Low |
| 2010 | Harley-Davidson | XL1200L Sportster 1200 Low |
| 2010 | Harley-Davidson | XL883L Sportster 883 Low |
| 2011 | Harley-Davidson | XL1200L Sportster 1200 Low |
| 2011 | Harley-Davidson | XL1200N Sportster 1200 Nightster |
| 2011 | Harley-Davidson | XL883N Iron 883 |
| 2012 | Harley-Davidson | XL1200N Sportster 1200 Nightster |
| 2012 | Harley-Davidson | XL883N Iron 883 |
| 2013 | Harley-Davidson | XL1200V Seventy-Two |
| 2013 | Harley-Davidson | XL883N Iron 883 |
| 2014 | Harley-Davidson | XL1200V Seventy-Two |
| 2014 | Harley-Davidson | XL883N Iron 883 |
| 2015 | Harley-Davidson | XG500 Street 500 |
| 2015 | Harley-Davidson | XG750 Street 750 |
| 2015 | Harley-Davidson | XL1200V Seventy-Two |
| 2015 | Harley-Davidson | XL883N Iron 883 |
| 2016 | Harley-Davidson | XG500 Street 500 |
| 2016 | Harley-Davidson | XG750 Street 750 |
| 2016 | Harley-Davidson | XL1200V Seventy-Two |
| 2016 | Harley-Davidson | XL883N Iron 883 |
| 2017 | Harley-Davidson | XG500 Street 500 |
| 2017 | Harley-Davidson | XG750 Street 750 |
| 2017 | Harley-Davidson | XL883N Iron 883 |
| 2018 | Harley-Davidson | XL883N Iron 883 |
| 2019 | Harley-Davidson | XL883N Iron 883 |
| 2020 | Harley-Davidson | XL883N Iron 883 |
| 2021 | Harley-Davidson | XL1200NS Iron 1200 |
| 2021 | Harley-Davidson | XL883N Iron 883 |
| 2022 | Harley-Davidson | XL883N Iron 883 |
Fitment details provided by supplier.
Product Videos
Custom Field
Mounting Position Front Right
Base Color Silver
Finish Chrome
Color/Finish Chrome
Material Steel