Wheel Spacer - Chrome - Front Right - Softail
Features
- Polished and chrome-plated
- OEM replacements
Specs
| Finish | Chrome |
| Compatibility | OEM Compatible |
| Material | Steel |
| Axle Diameter | 1" |
| Base Color | Silver |
| Units | Each |
| Color/Finish | Chrome |
| Length | 0.517" |
| Mounting Position | Front Right |
| Riding Style | Street |
| Outside Diameter | 1-1/2" |
| Product Name | Wheel Spacer |
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2007 | Harley-Davidson | FLSTF Fat Boy |
| 2008 | Harley-Davidson | FLSTF Fat Boy |
| 2009 | Harley-Davidson | FLSTF Fat Boy |
| 2010 | Harley-Davidson | FLSTF Fat Boy |
| 2010 | Harley-Davidson | FLSTFB Fat Boy Lo |
| 2011 | Harley-Davidson | FLSTF Fat Boy |
| 2011 | Harley-Davidson | FLSTFB Fat Boy Lo |
| 2012 | Harley-Davidson | FLS Softail Slim |
| 2012 | Harley-Davidson | FLSTF Fat Boy |
| 2012 | Harley-Davidson | FLSTFB Fat Boy Lo |
| 2013 | Harley-Davidson | FLS Softail Slim |
| 2013 | Harley-Davidson | FLSTF Fat Boy |
| 2013 | Harley-Davidson | FLSTFB Fat Boy Lo |
| 2014 | Harley-Davidson | FLS Softail Slim |
| 2014 | Harley-Davidson | FLSTF Fat Boy |
| 2014 | Harley-Davidson | FLSTFB Fat Boy Lo |
| 2015 | Harley-Davidson | FLS Softail Slim |
| 2015 | Harley-Davidson | FLSTF Fat Boy |
| 2015 | Harley-Davidson | FLSTFB Fat Boy Lo |
| 2016 | Harley-Davidson | FLS Softail Slim |
| 2016 | Harley-Davidson | FLSS Softail Slim S |
| 2016 | Harley-Davidson | FLSTF Fat Boy |
| 2016 | Harley-Davidson | FLSTFB Fat Boy Lo |
| 2016 | Harley-Davidson | FLSTFBS Fat Boy S |
| 2017 | Harley-Davidson | FLS Softail Slim |
| 2017 | Harley-Davidson | FLSS Softail Slim S |
| 2017 | Harley-Davidson | FLSTF Fat Boy |
| 2017 | Harley-Davidson | FLSTFBS Fat Boy S |
Fitment details provided by supplier.
Product Videos
Custom Field
Mounting Position Front Right
Base Color Silver
Finish Chrome
Color/Finish Chrome
Material Steel