Wheel Spacer - Chrome - Rear Left - Touring
Features
- Polished and chrome-plated
- OEM replacements
Specs
| Product Name | Wheel Spacer |
| Compatibility | OEM Compatible |
| Outside Diameter | 1-1/2" |
| Base Color | Silver |
| Length | 0.13" |
| Finish | Chrome |
| Color/Finish | Chrome |
| Material | Steel |
| Axle Diameter | 1" |
| Mounting Position | Rear Left |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2008 | Harley-Davidson | Electra Glide Police FLHTPI |
| 2008 | Harley-Davidson | FLHR Road King |
| 2008 | Harley-Davidson | FLHRC Road King Classic |
| 2008 | Harley-Davidson | FLHRSE4 Screamin Eagle Road King |
| 2008 | Harley-Davidson | FLHT Electra Glide Standard |
| 2008 | Harley-Davidson | FLHTC Electra Glide Classic |
| 2008 | Harley-Davidson | FLHTCU Electra Glide Ultra Classic |
| 2008 | Harley-Davidson | FLHTCUSE3 Screamin Eagle Ultra Classic Electra Glide |
| 2008 | Harley-Davidson | FLHX Street Glide |
| 2008 | Harley-Davidson | FLTR Road Glide |
Fitment details provided by supplier.
Product Videos
Custom Field
Mounting Position Rear Left
Base Color Silver
Finish Chrome
Color/Finish Chrome
Material Steel