Wheel Spacer - Chrome - Rear Left - Touring
Features
- Polished and chrome-plated
- OEM replacements
Specs
| Product Name | Wheel Spacer |
| Axle Diameter | 1" |
| Mounting Position | Rear Left |
| Base Color | Silver |
| Compatibility | OEM Compatible |
| Outside Diameter | 1.125" |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Finish | Chrome |
| Length | 1.52" |
| Material | Steel |
| Color/Finish | Chrome |
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2000 | Harley-Davidson | Electra Glide Police FLHTPI |
| 2000 | Harley-Davidson | Electra Glide Police FLHTP |
| 2000 | Harley-Davidson | Electra Glide Standard EFI FLHTI |
| 2000 | Harley-Davidson | Electra Glide Ultra Classic FLHTCU |
| 2000 | Harley-Davidson | FLHR Road King |
| 2000 | Harley-Davidson | FLHRCI Road King Classic |
| 2000 | Harley-Davidson | FLHRI Road King |
| 2000 | Harley-Davidson | FLHT Electra Glide Standard |
| 2000 | Harley-Davidson | FLHTC Electra Glide Classic |
| 2000 | Harley-Davidson | FLHTCI Electra Glide Classic |
| 2000 | Harley-Davidson | FLHTCUI Electra Glide Ultra Classic |
| 2000 | Harley-Davidson | FLTR Road Glide |
| 2000 | Harley-Davidson | FLTRI Road Glide |
| 2000 | Harley-Davidson | FLTRSEI Screamin Eagle Road Glide |
| 2001 | Harley-Davidson | Electra Glide Police FLHTPI |
| 2001 | Harley-Davidson | Electra Glide Police FLHTP |
| 2001 | Harley-Davidson | Electra Glide Standard EFI FLHTI |
| 2001 | Harley-Davidson | Electra Glide Ultra Classic FLHTCU |
| 2001 | Harley-Davidson | FLHR Road King |
| 2001 | Harley-Davidson | FLHRCI Road King Classic |
| 2001 | Harley-Davidson | FLHRI Road King |
| 2001 | Harley-Davidson | FLHT Electra Glide Standard |
| 2001 | Harley-Davidson | FLHTC Electra Glide Classic |
| 2001 | Harley-Davidson | FLHTCI Electra Glide Classic |
| 2001 | Harley-Davidson | FLHTCUI Electra Glide Ultra Classic |
| 2001 | Harley-Davidson | FLTR Road Glide |
| 2001 | Harley-Davidson | FLTRI Road Glide |
| 2001 | Harley-Davidson | FLTRSEI2 Screamin Eagle Road Glide 2 |
Fitment details provided by supplier.
Product Videos
Custom Field
Mounting Position Rear Left
Base Color Silver
Finish Chrome
Color/Finish Chrome
Material Steel