1-1/4" Buffalo Touring Handlebar - 13" - TBW - Black
Features
- Diamond-knurled and machined for internal wiring
- Accept stock controls and handlebar clamp
- Designed specifically for electronic throttle control applications
- Accept Harley-Davidson OEM heated grips
- Made in the USA
Specs
| Color/Finish | Gloss |
| Material | Steel |
| Finish | Gloss |
| Clamping Diameter | 1" |
| Features | Internal Wiring |
| Height | 13" |
| Riding Style | Street |
| Rise | 13" |
| Type/Bend | Buffalo |
| Units | Each |
| Width | 38" |
| Base Color | Black |
| Product Name | Handlebar |
| Pullback/Sweep | 7-1/2" |
| Center Width | 12-1/2" |
| End Rise | 33 cm (13") |
Product Videos
Custom Field
Width 38"
Base Color Black
Finish Gloss
Color/Finish Gloss
Material Steel