1-1/4" Buffalo Touring Handlebar - Beach - TBW - Chrome
Features
- Diamond-knurled and machined for internal wiring
- Accept stock controls and handlebar clamp
- Designed specifically for electronic throttle control applications
- Accept Harley-Davidson OEM heated grips
- Made in the USA
Specs
| Base Color | Silver |
| End Rise | 76,2 mm (3") |
| Color/Finish | Chrome |
| Material | Steel |
| Product Name | Handlebar |
| Rise | 3" |
| Clamping Diameter | 1" |
| Features | Internal Wiring |
| Finish | Chrome |
| Center Width | 9-1/2" |
| Height | 3" |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Pullback/Sweep | 15" |
| Type/Bend | Buffalo |
| Width | 35-1/2" |
Product Videos
Custom Field
Width 35-1/2"
Base Color Silver
Finish Chrome
Color/Finish Chrome
Material Steel