Flattrak Handlebar - TBW - Flat Black
Features
- Steel tubing
- Available with dimples in a smooth, unknurled style
- Made in the USA
Specs
| Finish | Flat |
| Product Name | Handlebar |
| Base Color | Black |
| Color/Finish | Flat |
| Rise | 5" |
| Clamping Diameter | 1" |
| Features | Smooth, Unknurled |
| Height | 7-1/4" |
| Type/Bend | Flat Track |
| Units | Each |
| Material | Steel |
| Pullback/Sweep | 8" |
| Riding Style | Street |
| Width | 29-1/2" |
| Center Width | 7-1/2" |
| Controls Diameter | 1" |
| End Rise | 7-1/4" |
| Handlebar Diameter | 1" |
| Style | Dimpled |
Product Videos
Custom Field
Width 29-1/2"
Base Color Black
Finish Flat
Color/Finish Flat
Material Steel