LED Marker Lights - Chrome/Amber - Smoke Lens
Features
- Bullet-style lights with Deuce-style lens
- Each light has 13 LEDs
- Light housing measures 2-3/8" L overall
- Lens diameter is 1-3/8"
- Install using 5/16"-24 hollow stud mount
- Not DOT Compliant
Specs
| Housing/Stem Color | Chrome |
| Product Name | Turn Signal Assembly |
| Number of Bulbs | 13 |
| Filament/Function | Dual |
| Units | Kit |
| Model | Mini Deuce |
| Overall Diameter | 1-3/8" |
| Style | Deuce |
| Lens Color | Smoke |
| Mounting Style | Stud Mount |
| Shape | Bullet |
| LED/Light Color | Amber |
| Riding Style | Street |
| Bulb Type | LED |
| Length | 2-3/8" |
| Volts | 12 V |