For models with hydraulic clutch.
Features
- Wire leads are 36” long
- Dual function styles feature white daytime running lights and amber turn signals
- CNC machined billet aluminum housings
- M8-1.25 threaded studs
Specs
| For Make | Harley Davidson® |
| Length | 1-3/4" |
| Units | Pair |
| Bulb Type | LED |
| Housing Material | Billet Aluminum |
| Lens Color | Smoke |
| Type | Turn Signal |
| Housing/Stem Color | Chrome |
| Product Name | Marker Light |
| Height | 9/16" |
| LED/Light Color | White |
| Mounting Position | Handlebar |
| Riding Style | Street |
| Width | 1-1/4" |
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2002 | Harley-Davidson | VRSCA V-Rod |
| 2003 | Harley-Davidson | VRSCA V-Rod |
| 2004 | Harley-Davidson | VRSCA V-Rod |
| 2004 | Harley-Davidson | VRSCB V-Rod |
| 2005 | Harley-Davidson | VRSCA V-Rod |
| 2005 | Harley-Davidson | VRSCB V-Rod |
| 2005 | Harley-Davidson | VRSCSE Screamin Eagle V-Rod |
| 2006 | Harley-Davidson | VRSCA V-Rod |
| 2006 | Harley-Davidson | VRSCD Night Rod |
| 2006 | Harley-Davidson | VRSCR Street Rod |
| 2006 | Harley-Davidson | VRSCSE2 Screamin Eagle V-Rod 2 |
| 2007 | Harley-Davidson | VRSCAW V-Rod |
| 2007 | Harley-Davidson | VRSCD Night Rod |
| 2007 | Harley-Davidson | VRSCDX Night Rod Special |
| 2007 | Harley-Davidson | VRSCR Street Rod |
| 2007 | Harley-Davidson | VRSCX Screamin Eagle V-Rod |
| 2008 | Harley-Davidson | VRSCAW V-Rod |
| 2008 | Harley-Davidson | VRSCD Night Rod |
| 2008 | Harley-Davidson | VRSCDX Night Rod Special |
| 2009 | Harley-Davidson | VRSCAW V-Rod |
| 2009 | Harley-Davidson | VRSCDX Night Rod Special |
| 2009 | Harley-Davidson | VRSCF V-Rod Muscle |
| 2010 | Harley-Davidson | VRSCAW V-Rod |
| 2010 | Harley-Davidson | VRSCDX Night Rod Special |
| 2010 | Harley-Davidson | VRSCF V-Rod Muscle |
| 2011 | Harley-Davidson | VRSCDX Night Rod Special |
| 2011 | Harley-Davidson | VRSCF V-Rod Muscle |
| 2012 | Harley-Davidson | VRSCDX ANN V-Rod Anniversary Edition |
| 2012 | Harley-Davidson | VRSCDX Night Rod Special |
| 2012 | Harley-Davidson | VRSCF V-Rod Muscle |
| 2013 | Harley-Davidson | VRSCDX Night Rod Special |
| 2013 | Harley-Davidson | VRSCF V-Rod Muscle |
| 2014 | Harley-Davidson | VRSCDX Night Rod Special |
| 2014 | Harley-Davidson | VRSCF V-Rod Muscle |
| 2015 | Harley-Davidson | VRSCDX Night Rod Special |
| 2015 | Harley-Davidson | VRSCF V-Rod Muscle |
| 2016 | Harley-Davidson | VRSCDX Night Rod Special |
| 2016 | Harley-Davidson | VRSCF V-Rod Muscle |
| 2017 | Harley-Davidson | VRSCDX Night Rod Special |
| 2017 | Harley-Davidson | VRSCF V-Rod Muscle |
Fitment details provided by supplier.
Product Videos
Custom Field
Width 1-1/4"
Mounting Position Handlebar
Type Turn Signal