Marker Lights - Amber/White - Smoke Lens - Matte Black
Features
- Dual function style features white daytime running lights and amber turn signals
- M8-1.25 threaded studs
- Can be mounted using the mirror stems or mirror stem mounting bolts
Specs
| LED/Light Color | White |
| Product Name | Marker Light |
| Riding Style | Street |
| Width | 1-1/4" |
| Type | Turn Signal |
| Bulb Type | LED |
| Length | 1-3/4" |
| Lens Color | Smoke |
| For Make | Harley Davidson® |
| Housing Material | Billet Aluminum |
| Housing/Stem Color | Black |
| Units | Pair |
| Height | 9/16" |
| Mounting Position | Handlebar |
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2014 | Harley-Davidson | 1200 XLCP |
| 2014 | Harley-Davidson | XL1200C Sportster 1200 Custom |
| 2014 | Harley-Davidson | XL1200T SuperLow 1200T |
| 2014 | Harley-Davidson | XL1200V Seventy-Two |
| 2014 | Harley-Davidson | XL1200X Forty-Eight |
| 2014 | Harley-Davidson | XL883L SuperLow |
| 2014 | Harley-Davidson | XL883N Iron 883 |
| 2015 | Harley-Davidson | 1200 XLCP |
| 2015 | Harley-Davidson | XL1200C Sportster 1200 Custom |
| 2015 | Harley-Davidson | XL1200T SuperLow 1200T |
| 2015 | Harley-Davidson | XL1200V Seventy-Two |
| 2015 | Harley-Davidson | XL1200X Forty-Eight |
| 2015 | Harley-Davidson | XL883L SuperLow |
| 2015 | Harley-Davidson | XL883N Iron 883 |
| 2016 | Harley-Davidson | 1200 XLCP |
| 2016 | Harley-Davidson | XL1200C Sportster 1200 Custom |
| 2016 | Harley-Davidson | XL1200CX Roadster |
| 2016 | Harley-Davidson | XL1200T SuperLow 1200T |
| 2016 | Harley-Davidson | XL1200V Seventy-Two |
| 2016 | Harley-Davidson | XL1200X Forty-Eight |
| 2016 | Harley-Davidson | XL883L SuperLow |
| 2016 | Harley-Davidson | XL883N Iron 883 |
| 2017 | Harley-Davidson | 1200 XLCP |
| 2017 | Harley-Davidson | XL1200C Sportster 1200 Custom |
| 2017 | Harley-Davidson | XL1200CX Roadster |
| 2017 | Harley-Davidson | XL1200T SuperLow 1200T |
| 2017 | Harley-Davidson | XL1200X Forty-Eight |
| 2017 | Harley-Davidson | XL883L SuperLow |
| 2017 | Harley-Davidson | XL883N Iron 883 |
| 2018 | Harley-Davidson | XL1200C Sportster 1200 Custom |
| 2018 | Harley-Davidson | XL1200CX Roadster |
| 2018 | Harley-Davidson | XL1200NS Iron 1200 |
| 2018 | Harley-Davidson | XL1200X Forty-Eight |
| 2018 | Harley-Davidson | XL1200XS Forty-Eight Special |
| 2018 | Harley-Davidson | XL883L SuperLow |
| 2018 | Harley-Davidson | XL883N Iron 883 |
| 2019 | Harley-Davidson | XL1200C Sportster 1200 Custom |
| 2019 | Harley-Davidson | XL1200CX Roadster |
| 2019 | Harley-Davidson | XL1200NS Iron 1200 |
| 2019 | Harley-Davidson | XL1200X Forty-Eight |
| 2019 | Harley-Davidson | XL1200XS Forty-Eight Special |
| 2019 | Harley-Davidson | XL883L SuperLow |
| 2019 | Harley-Davidson | XL883N Iron 883 |
| 2020 | Harley-Davidson | XL1200CX Roadster |
| 2020 | Harley-Davidson | XL1200NS Iron 1200 |
| 2020 | Harley-Davidson | XL1200X Forty-Eight |
| 2020 | Harley-Davidson | XL883N Iron 883 |
| 2021 | Harley-Davidson | XL1200NS Iron 1200 |
| 2021 | Harley-Davidson | XL1200X Forty-Eight |
| 2021 | Harley-Davidson | XL883N Iron 883 |
| 2022 | Harley-Davidson | XL1200X Forty-Eight |
| 2022 | Harley-Davidson | XL883N Iron 883 |
Fitment details provided by supplier.
Product Videos
Custom Field
Width 1-1/4"
Mounting Position Handlebar
Type Turn Signal