Mirrors - Side View - Tapered - Chrome - Long Stem - Pair
Features
- Die-cast chrome aluminum mirrors with a sleek, tapered design and slotted stem
- Includes mounting hardware
- Universal fit.
Specs
| Mirror Head Shape | Tapered |
| Mirror Head Width | 4-1/4" |
| Mounting Position | Left |
| Stem Style | Long |
| Units | Pair |
| Riding Style | Street |
| Color/Finish | Chrome |
| Type | Side View |
| Mirror Head Height | 3-1/2" |
| Mounting Location | Handlebar |
| Mounting Style | Screw-In |
| Stem Length | 6" |
| Material | Aluminum |
| Product Name | Mirror |
Product Videos
Custom Field
Mounting Position Left
Type Side View
Color/Finish Chrome
Material Aluminum