Mirror - Side View - Plain Face/Rectangle - Long Stem - Left - Screw-In - Each
Features
- Mirror is fully adjustable
- Die-Cast
- In order to be mounted on metric motorcycles part# DS-302020 or 0641-0109 must be used.
Specs
| Stem Length | 9" |
| Color/Finish | Silver |
| Mounting Style | Screw-In |
| Stem Style | Long |
| Type | Side View |
| Material | Steel |
| Riding Style | Street |
| Mirror Head Shape | Rectangle |
| Mounting Position | Left |
| Units | Each |
| Mirror Head Width | 5" |
| Mirror Style | Plain Face |
| Mounting Location | Handlebar |
| Mirror Head Height | 4" |
| Product Name | Mirror |
| Style | Universal |
Product Videos
Custom Field
Mounting Position Left
Type Side View
Color/Finish Silver
Material Steel