Mirror - Side View - Plain Face/Rectangle - Short Stem - Left - Bolt-On - Each
Features
- Features chrome-plated die-cast head with chrome steel stem
- Styled for custom motorcycles
- In order to mount on metric motorcycles, part# DS-302020 or 0641-0109 must be used.
Specs
| Material | Steel |
| Mounting Location | Handlebar |
| Mounting Position | Left |
| Color/Finish | Chrome |
| Mounting Style | Bolt-On |
| Stem Style | Short |
| Riding Style | Street |
| Type | Side View |
| Product Name | Mirror |
| Mirror Head Width | 5" |
| Mirror Style | Plain Face |
| Mirror Head Height | 3" |
| Stem Length | 4" |
| Mirror Head Shape | Rectangle |
| Units | Each |
Product Videos
Custom Field
Mounting Position Left
Type Side View
Color/Finish Chrome
Material Steel