Club Handlebar - 1" - Black
Features
- Classic club handlebars for use with 1" handlebar controls
Specs
| Base Color | Black |
| Type/Bend | Club |
| Material | Steel |
| Product Name | Handlebar |
| Width | 27-1/2" |
| Finish | Gloss |
| Center Width | 5-1/2" |
| Color/Finish | Black |
| Pullback/Sweep | 0" |
| Units | Each |
| Features | Smooth, Unknurled |
| End Rise | -4-1/2" |
| Riding Style | Street |
| Handlebar Diameter | 1" |
Product Videos
Custom Field
Width 27-1/2"
Base Color Black
Finish Gloss
Color/Finish Black
Material Steel