1" Moto Bar Handlebar - Low Moto - Sand Blasted
Features
- Motocross style bar low profile
- Slotted for internal wiring
- No knurling
- Made in the USA
Specs
| Base Color | Silver |
| Finish | Satin |
| Height | 3-1/2" |
| Controls Diameter | 1" |
| Features | Notched for Throttle-By-Wire |
| Handlebar Diameter | 1" |
| Color/Finish | Sandblast |
| End Rise | 3-1/2" |
| Style | Universal |
| Center Width | 5-1/2" |
| Pullback/Sweep | 3-1/4" |
| Type/Bend | Moto |
| Width | 30" |
| Riding Style | Street |
| Rise | 3-1/2" |
| Clamping Diameter | 1" |
| Material | Stainless Steel |
| Product Name | Handlebar |
| Units | Each |
Product Videos
Custom Field
Width 30"
Base Color Silver
Finish Satin
Color/Finish Sandblast
Material Stainless Steel