1" Moto Bar Handlebar - Low Moto - Gloss Black
Features
- Motocross style bar low profile
- Slotted for internal wiring
- No knurling
- Made in the USA
Specs
| Color/Finish | Gloss |
| Controls Diameter | 1" |
| Features | Notched for Throttle-By-Wire |
| Handlebar Diameter | 1" |
| Rise | 3-1/2" |
| Style | Universal |
| Finish | Gloss |
| Clamping Diameter | 1" |
| Height | 3-1/2" |
| Pullback/Sweep | 3-1/4" |
| Type/Bend | Moto |
| Base Color | Black |
| Width | 30" |
| Center Width | 5-1/2" |
| End Rise | 3-1/2" |
| Units | Each |
| Material | Stainless Steel |
| Product Name | Handlebar |
| Riding Style | Street |
Product Videos
Custom Field
Width 30"
Base Color Black
Finish Gloss
Color/Finish Gloss
Material Stainless Steel