Diamond-knurled for 3-1/2" on-center risers; not notched for electronic throttle control.
Will not fit '15-'18 Road Glide models.
Features
- 14-gauge steel tubing
- Made in the U.S.A.
Specs
| Color/Finish | Chrome |
| Material | Steel |
| Product Name | Handlebar |
| Rise | 0" |
| End Rise | 0" |
| Style | Dimpled |
| Units | Each |
| Controls Diameter | 1" |
| Features | Knurled Center |
| Height | 0" |
| Pullback/Sweep | 4" |
| Width | 27-1/4" |
| Finish | Chrome |
| Clamping Diameter | 1" |
| Riding Style | Street |
| Type/Bend | Drag |
| Base Color | Silver |
| Center Width | 8-1/4" |
| Handlebar Diameter | 1" |
Product Videos
Custom Field
Width 27-1/4"
Base Color Silver
Finish Chrome
Color/Finish Chrome
Material Steel