Diamond-knurled for 3-1/2" on-center risers; not notched for electronic throttle control.
Will not fit '15-'18 Road Glide models.
Features
- 14-gauge steel tubing
- Made in the U.S.A.
Specs
| Product Name | Handlebar |
| Rise | 2-3/4" |
| Features | Knurled Center |
| Base Color | Black |
| Controls Diameter | 1" |
| Type/Bend | Drag |
| Width | 26-1/2" |
| Color/Finish | Gloss |
| End Rise | 2-3/4" |
| Material | Steel |
| Pullback/Sweep | 5-1/2" |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Handlebar Diameter | 1" |
| Height | 2-3/4" |
| Finish | Gloss |
| Clamping Diameter | 1" |
| Center Width | 6-1/2" |
| Style | Dimpled |
Product Videos
Custom Field
Width 26-1/2"
Base Color Black
Finish Gloss
Color/Finish Gloss
Material Steel