Ventana Front Fender - Black - 16"-19" - HD Touring/Trike
Features
- Stamped steel 14-gauge fender for a smooth consistent finish
- 13-step E-coated factory-style finish for corrosion resistance
- Laser cut, predrilled for a perfect fit
- Experience increased torsional rigidity as the stronger steel acts as a base
- Include satin-finish mounting blocks
- Made in the USA
Specs
| Color/Finish | Black |
| Outside Mounting Width | 6" |
| Units | Kit |
| For Wheel Size | 18" |
| Material | Steel |
| Model | Hugger |
| Style | Ventana |
| Height | 11-3/4" |
| Inside Mounting Width | 5-3/4" |
| Product Name | Fender |
| Riding Style | Street |
| Base Color | Black |
| Straight Line Length | 26-1/2" |
| Finish | E-Coating |
| Mounting Position | Front |
| Contour Length | 36-1/4" |
Product Videos
Custom Field
Mounting Position Front
Base Color Black
Finish E-Coating
Color/Finish Black
Material Steel