Double Walled Road Glide Kage Fighter T-Bar - 14" - Chrome
Features
- Designed specifically for Road Glides
- Double-walled T-Bar look without modifying your instrument cluster
- Handlebar wraps around gauges, uses stock handlebar mount/riser
- 8-bolt billet aluminum top clamp
- Designed for internal wiring
- Made in the U.S.A.
- Accepts H-D OEM heated grips
Specs
| Finish | Chrome |
| End Rise | 14" |
| Center Width | 3" |
| Color/Finish | Chrome |
| Features | Smooth, Unknurled |
| Product Name | Handlebar |
| Riding Style | Street |
| Type/Bend | Road Glide |
| Material | Steel |
| Handlebar Diameter | 1-1/4" |
| Pullback/Sweep | 4-1/2" |
| Style | Dimpled |
| Width | 30-1/2" |
| Base Color | Silver |
| Units | Each |
Product Videos
Custom Field
Width 30-1/2"
Base Color Silver
Finish Chrome
Color/Finish Chrome
Material Steel