Double Walled Road Glide Kage Fighter T-Bar - 18" - Black
Features
- Designed specifically for Road Glides
- Double-walled T-Bar look without modifying your instrument cluster
- Handlebar wraps around gauges, uses stock handlebar mount/riser
- 8-bolt billet aluminum top clamp
- Designed for internal wiring
- Made in the U.S.A.
- Accepts H-D OEM heated grips
Specs
| Product Name | Handlebar |
| Width | 30-1/2" |
| Riding Style | Street |
| Center Width | 3" |
| Material | Steel |
| Type/Bend | T-Bar |
| Finish | Gloss |
| Color/Finish | Black |
| End Rise | 18" |
| Handlebar Diameter | 1-1/4" |
| Units | Each |
| Features | Accepts Heated Grips |
| Pullback/Sweep | 4-1/2" |
| Style | Dimpled |
| Base Color | Black |
Product Videos
Custom Field
Width 30-1/2"
Base Color Black
Finish Gloss
Color/Finish Black
Material Steel