Regal Duke Seat - Softail '00-'05
Features
- Well-padded and features a leather-like expanded vinyl covering
- Split foam construction on a single steel base plate
- Designed to keep driver from sliding forward
- Made in the U.S.A.
Specs
| Overall Seat Length | 29-1/2" |
| Rear Seat Length | 10" |
| Rear Seat Width | 7" |
| Base Color | Black |
| Decoration | Pillow |
| Driver Seat Width | 11-1/2" |
| Driver Seat Length | 13-1/4" |
| Product Name | Seat |
| Type | 2-Up Seat |
| Fill Material | Foam |
| Model | Regal |
| Cover Material | Vinyl |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
Product Videos
Custom Field
Type 2-Up Seat
Base Color Black