Wide Regal Seat - Softail
Features
- One-piece steel base plate has four rubber support bumpers and mounts like the original plastic seat
- 00-07 FLSTS/FLSTSC models will require the use of a rear mounting bracket
- Top covering made of highest quality expanded vinyl
- Made in the U.S.A.
Specs
| Base Color | Black |
| Decoration | Pillow |
| Driver Seat Length | 13-1/2" |
| Model | Regal |
| Cover Material | Vinyl |
| Units | Each |
| Driver Seat Width | 17-1/2" |
| Overall Seat Length | 31" |
| Rear Seat Length | 15" |
| Riding Style | Street |
| Product Name | Seat |
| Type | 2-Up Seat |
| Rear Seat Width | 14" |
Product Videos
Custom Field
Type 2-Up Seat
Base Color Black