Wide Studded Touring Seat - FLT '91-'96
Features
- Frame-mounted bucket seats feature a skirt around the driver's portion to add a distinctive look and to help cover the frame under the seat
- Vinyl covered seats feature studs, leather-laced conchos and chrome studs; sewn-in center panels offer excellent detailing
- Made in the U.S.A.
Specs
| Decoration | Studded |
| Product Name | Seat |
| Driver Seat Width | 17" |
| Base Color | Black |
| Rear Seat Width | 16" |
| Model | Regal |
| Cover Material | Vinyl |
| Driver Seat Length | 15-1/2" |
| Riding Style | Street |
| Overall Seat Length | 32" |
| Rear Seat Length | 11" |
| Type | 2-Up Seat |
| Units | Each |
Product Videos
Custom Field
Type 2-Up Seat
Base Color Black