Does not fit '23 FLHXSE/FLTRXSE CVO models.
Features
- Super comfortable touring design provides rider and passenger with the fullest, most comfortable seat possible
- Seat moves driver back 1.75" further than stock
- Expanded vinyl cover
- Made in the USA
- Will fit with a handrail.
Specs
| Cover Material | Vinyl |
| Product Name | Seat |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Driver Seat Width | 19" |
| Driver Seat Length | 19" |
| Overall Seat Length | 30-1/2" |
| Rear Seat Length | 11-1/2" |
| Base Color | Black |
| Decoration | Studded |
| Features | Backrest Receptacle |
| Rear Seat Width | 14" |
| Color/Finish | Black |
| Model | Super Touring |
| Type | 2-Up Seat |
Product Videos
Custom Field
Type 2-Up Seat
Base Color Black
Color/Finish Black