Does not fit '23 FLHXSE/FLTRXSE CVO models.
Features
- Features a sleek design accented with detailed stitch work
- Expanded vinyl cover
- Made in the U.S.A.
Specs
| Driver Seat Width | 14" |
| Rear Seat Width | 10-1/2" |
| Riding Style | Street |
| Backrest Pad Width | 12" |
| Rear Seat Length | 11-1/2" |
| Backrest Pad Height | 7" |
| Base Color | Black |
| Features | Includes Backrest |
| Model | Tripper |
| Decoration | Smooth |
| Overall Seat Length | 30" |
| Product Name | Seat |
| Type | 2-Up Seat |
| Units | Each |
| Cover Material | Vinyl |
| Driver Seat Length | 18-1/2" |
Product Videos
Custom Field
Type 2-Up Seat
Base Color Black