Does not fit '23 FLHXSE/FLTRXSE CVO models.
Features
- Wire harness hooks to accessory port in front of battery; seat has power only when the ignition key is turned on and accessory toggle switch below the handlebars is flipped up
- Mustang's one-piece touring design provides the rider and passenger with the fullest, most comfortable seat possible
- Dual-zone high/low heat settings for driver and passenger right on the side of the seat
- Baseplate is open in the middle to accept a Mustang or stock H-D driver backrest kit
- Seat pan is constructed with extra rugged, triple-layered fiberglass
- Illuminated switches
- Made in the USA
- Does not require any OE controllers or switches to function.
- Seat will fit with a handrail.
Specs
| Rear Seat Width | 14" |
| Decoration | Plain |
| Driver Seat Length | 18" |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Cover Material | Vinyl |
| Driver Seat Width | 17" |
| Overall Seat Length | 31" |
| Rear Seat Length | 13" |
| Base Color | Black |
| Product Name | Seat |
| Type | 2-Up Seat |
Product Videos
Custom Field
Type 2-Up Seat
Base Color Black