Hurricane RiggPak Crash Bar/Tail Bag - Black/Gray
Features
- Waterproof roll closure with quick release buckles
- Made from heavy duty UV-treated PVC Tarpaulin material
- All seams are electronically heat welded
- Fits most crash bars, luggage racks, and seats
- Integrated MOLLE system
- Universal mounting using hook & loop straps and or adjustable quick release buckles
- Holds approximately 5 Liters
Specs
| Width | 4" |
| Base Color | Black |
| Length | 6-1/4" |
| Material | Tarpaulin |
| Mounting Style | Quick Release Buckle System |
| Color/Finish | Black |
| Height | 12" |
| Riding Style | Off-Road |
| Volume | 5 liter |
| Units | Each |
| Product Name | Tail Bag |
| Features | Waterproof |
Product Videos
Custom Field
Width 4"
Base Color Black
Color/Finish Black
Material Tarpaulin