EXFIL Helmet Bag - Black
Features
- Wraps helmet in protective fleece-lined interior layer with a durable ballistic nylon exterior
- Rugged rubber bottom with PE backer
- Hanging loop for wall storage
- Mesh panel for ventilation
- Great fit for Biltwell helmets
Specs
| Material | Fleece |
| Units | Each |
| Height | 12" |
| Riding Style | Street |
| Closure | Zipper |
| Product Name | Helmet Bag |
| Inner Lining | Fleece |
| Model | Exfil |
| Color/Finish | Black |
| Base Color | Black |
| Features | Handle |
| Length | 15" |
| Width | 10-1/2" |
Product Videos
Custom Field
Width 10-1/2"
Base Color Black
Color/Finish Black
Material Fleece