Commandant Sunglasses - Matte Metallic Olive Brushed Bronze - Brown Silver Mirror Lens
Features
- High Definition lenses which decrease eye fatigue and improve color clarity and contrast
- Adjustable nose pads for a personalized, secure fit
- 100% UV Protection
- Shatter resistant polycarbonate lenses
Specs
| Bridge Width | 13 mm |
| Color/Finish | Matte |
| Lens Color/Finish | Bronze |
| Frame Width | 135 mm |
| Lens Height | 43 mm |
| Base Color | Gray |
| Finish | Matte |
| Features | Scratch Resistant |
| Lens Width | 56 mm |
| Model | Commandant |
| Size Group | Adult |
| Lens | Single |
| Product Name | Sunglasses |
| Riding Style | Street |
| Temple Width | 134 mm |
| Units | Each |
Product Videos
Custom Field
Base Color Gray
Finish Matte
Color/Finish Matte