Aero Sunglasses - Matte Gray - Smoke Silver Mirror Lens
Features
- Lightweight frameless design allows full peripheral vision
- Anti-Slip rubber nose piece and temples
- Lightweight polycarbonate frame
- Anti scratch lens
- Distortion free, shatter resistant PC lens
- 100% UV Protection
Specs
| Lens Color/Finish | Smoke |
| Product Name | Sunglasses |
| Riding Style | Bicycle |
| Units | Each |
| Finish | Matte |
| Color/Finish | Gray |
| Features | Scratch Resistant |
| Lens Height | 133 mm |
| Material | Polycarbonate |
| Model | Aero |
| Bridge Width | 23 mm |
| Frame Width | 144 mm |
| Lens | Single |
| Size Group | Adult |
| Base Color | Gray |
| Lens Width | 125 mm |
Product Videos
Custom Field
Base Color Gray
Finish Matte
Color/Finish Gray
Material Polycarbonate