Flight Goggle - Matte Antique Brown - Smoke Lens
Features
- Anti-fog lenses
- Anti-scratch lenses
- Shatter resistant polycarbonate lenses
- 100% UV protection
- Polycarbonate frame
- Faux leather cushioned padding
- Includes microfiber pouch
Specs
| Lens | Single |
| Model | Flight |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport |
| Features | Shatter Resistant |
| Lens Color/Finish | Smoke |
| Color/Finish | Antique Brown |
| Frame Width | 150 mm |
| Gender | Unisex |
| Lens Height | 40 mm |
| Bridge Width | 15 mm |
| Material | Polycarbonate |
| Size Group | Adult |
| Lens Width | 60 mm |
| Base Color | Brown |
| Finish | Matte |
| Product Name | Goggles |
| Units | Each |
Product Videos
Custom Field
Base Color Brown
Finish Matte
Color/Finish Antique Brown
Material Polycarbonate