Paragon Sunglasses - Gloss White - Smoke Cyan Mirror Lens
Features
- Shatter resistant polycarbonate lenses
- 100% UV protection
- Polycarbonate frame
- Rubberized frame finish
- Includes microfiber pouch
Specs
| Finish | Gloss |
| Model | Paragon |
| Product Name | Sunglasses |
| Frame Width | 136 mm |
| Lens | Single |
| Lens Width | 75 mm |
| Size Group | Adult |
| Lens Height | 43 mm |
| Riding Style | Bicycle |
| Lens Color/Finish | Smoke |
| Size | Large Frame |
| Color/Finish | Crystal Clear |
| Features | Shatter Resistant |
| Type | Wrap Around Design |
| Units | Each |
| Bridge Width | 13 mm |
| Material | Polycarbonate |
| Base Color | Clear |
| Temple Width | 125 mm |
Product Videos
Custom Field
Type Wrap Around Design
Base Color Clear
Finish Gloss
Color/Finish Crystal Clear
Material Polycarbonate