Paragon Sunglasses - Matte Black - Smoke Lens
Features
- Shatter resistant polycarbonate lenses
- 100% UV protection
- Polycarbonate frame
- Rubberized frame finish
- Includes microfiber pouch
Specs
| Riding Style | Street |
| Color/Finish | Black |
| Model | Paragon |
| Temple Width | 125 mm |
| Units | Each |
| Frame Width | 136 mm |
| Size | Large Frame |
| Lens Height | 43 mm |
| Type | Wrap Around Design |
| Finish | Matte |
| Lens Color/Finish | Smoke |
| Lens | Single |
| Material | Polycarbonate |
| Bridge Width | 13 mm |
| Size Group | Adult |
| Base Color | Black |
| Features | Shatter Resistant |
| Lens Width | 75 mm |
| Product Name | Sunglasses |
Product Videos
Custom Field
Type Wrap Around Design
Base Color Black
Finish Matte
Color/Finish Black
Material Polycarbonate