Jason Handlebar - Touring - 12" - Black
Features
- Give your Bagger the Ape Hanger look with the T-Bar club style
- Compatible with both cable and electronic throttle applications
- TIG welded for max durability
- Knurled at the clamp to prevent bar slipping
- Drilled/Slotted for internal wiring
- Dimpled/Dented for control mounting
- No need for modifications or relocating the ignition to install.
Specs
| Base Color | Black |
| End Rise | 12" |
| Features | Internal Wiring |
| Type/Bend | Jason |
| Finish | Gloss |
| Color/Finish | Black |
| Material | Steel |
| Product Name | Handlebar |
| Height | 12" |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Clamping Diameter | 1-1/4" |
| Controls Diameter | 1" |
| Handlebar Diameter | 1-1/2" |
| Style | Dimpled |
Product Videos
Custom Field
Base Color Black
Finish Gloss
Color/Finish Black
Material Steel