Gorilla Ape Handlebar - Softail - 12" - Black
Features
- 1-1/4" diameter tube tapering down to 1" to mate to your stock controls and runs a 1" clamp area
- Dimpled and drilled for internal wiring
- Notched for Throttle-by-Wire (TBW)
- May require longer cables and extension of handlebar wiring.
Specs
| Color/Finish | Black |
| Features | Pre-Drilled |
| Riding Style | Street |
| Product Name | Handlebar |
| Rise | 12" |
| Controls Diameter | 1" |
| Material | Steel |
| Style | Dimpled |
| Handlebar Diameter | 1-1/4" |
| Base Color | Black |
| Type/Bend | Gorilla Ape Hanger |
| Finish | Gloss |
| Clamping Diameter | 1" |
| Units | Each |
Product Videos
Custom Field
Base Color Black
Finish Gloss
Color/Finish Black
Material Steel