Gorilla Ape Handlebar - Softail - 14" - Chrome
Features
- 1-1/4" diameter tube tapering down to 1" to mate to your stock controls and runs a 1" clamp area
- Dimpled and drilled for internal wiring
- Notched for Throttle-by-Wire (TBW)
- May require longer cables and extension of handlebar wiring.
Specs
| Controls Diameter | 1" |
| Rise | 14" |
| Finish | Chrome |
| Handlebar Diameter | 1-1/4" |
| Clamping Diameter | 1" |
| Features | Pre-Drilled |
| Style | Dimpled |
| Material | Steel |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Color/Finish | Chrome |
| Product Name | Handlebar |
| Base Color | Silver |
| Type/Bend | Gorilla Ape Hanger |
Product Videos
Custom Field
Base Color Silver
Finish Chrome
Color/Finish Chrome
Material Steel