Wheel - Largo 3D - Rear - Single Disc/with or without ABS - Black - 18x7
Features
- "Cast" one-piece design wheels at a fraction of the cost of billet or forged wheels
- Includes bearings and valve stems installed by Coastal Moto
Specs
| Color/Finish | Gloss |
| Disc | Single Disc |
| Model | Largo 3D |
| Rim Diameter | 18" |
| Rim Width | 7" |
| Product Name | Wheel |
| For Braking System | without ABS |
| Finish | Gloss |
| Mounting Position | Rear |
| Riding Style | Street |
| Compatibility | Tire Pressure Monitoring System (TPMS) Compatible |
| For Axle Diameter | 1" |
| Material | Aluminum |
| Type | Cast |
| Units | Each |
| Wheel Size | 18x7 |
| Base Color | Black |
Fitment
2021 Harley-Davidson FLHTCUTGSE CVO Tri Glide2023 Harley-Davidson FLRT Freewheeler
2022 Harley-Davidson FLRT Freewheeler
2021 Harley-Davidson FLRT Freewheeler
2017 Harley-Davidson FLHTCUTG Tri Glide Ultra
2015 Harley-Davidson FLHTCUTG Tri Glide Ultra
2015 Harley-Davidson FLRT Freewheeler
2014 Harley-Davidson FLHTCUTG Tri Glide Ultra
2012 Harley-Davidson FLHTCUTG Tri Glide Ultra
2011 Harley-Davidson FLHTCUTG Tri Glide Ultra
2010 Harley-Davidson FLHTCUTG Tri Glide Ultra
2009 Harley-Davidson FLHTCUTG Tri Glide Ultra
2022 Harley-Davidson FLHTCUTGSE CVO Tri Glide
2024 Harley-Davidson FLRT Freewheeler
2020 Harley-Davidson FLHTCUTG Tri Glide Ultra
2019 Harley-Davidson FLHTCUTG Tri Glide Ultra
2018 Harley-Davidson FLHTCUTG Tri Glide Ultra
2017 Harley-Davidson FLRT Freewheeler
2016 Harley-Davidson FLRT Freewheeler
2013 Harley-Davidson FLHTCUTG Tri Glide Ultra
2020 Harley-Davidson FLHTCUTGSE CVO Tri Glide
2024 Harley-Davidson FLHTCUTG Tri Glide Ultra
2023 Harley-Davidson FLHTCUTG Tri Glide Ultra
2022 Harley-Davidson FLHTCUTG Tri Glide Ultra
2021 Harley-Davidson FLHTCUTG Tri Glide Ultra
2020 Harley-Davidson FLRT Freewheeler
2019 Harley-Davidson FLRT Freewheeler
2018 Harley-Davidson FLRT Freewheeler
2016 Harley-Davidson FLHTCUTG Tri Glide Ultra